ZWYCIĘSTWO PAMIĘCI

Opluwani, katowani w więzieniach, skazani na zapomnienie. Zaplute karły reakcji, zdrajcy Ojczyzny, tak między innymi nazywano tych, którym dedykujemy dzień 1 marca. Żołnierze Wyklęci, mimo wysiłków towarzyszy radzieckich i czerwonej propagandy w Polsce dziś są naszymi bohaterami, a Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to data szczególna. Tego dnia na ulicach polskich miast i w lokalach wszelkich patriotycznych organizacji odbywają się różnego rodzaju wydarzenia honorujące skazywanych na zapomnienie przedstawicieli ostatniego zbrojnego podziemia niepodległościowego. We Wrocławiu 1 marca jak zwykle odbędzie się marsz. Organizatorzy z GHE Młot na trasie pochodu zaprezentują inscenizacje historyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych. Jak wygląda taka inscenizacja w miejskiej scenerii? Zobaczcie sami

https://www.youtube.com/watch?v=gKnk7aueW9k

Poza tym w dniu 28 lutego zapraszamy na Bieg Tropem Wilczym. Zapisy są otwarte dla każdego pod niniejszym adresem.https://www.facebook.com/events/174315802927945/

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych wypromwaliśmy MY wszyscy razem i każdy z osobna, kibice, patrioci, grupy formalne i nieformalne, które jak kraj długi i szeroki prześcigają się w tworzeniu kolejnych inicjatyw ku chwale tym bohaterom. To zrobiliście Wy wszycy, którzy się podłączyli i szli w marszach, składali znicze, wieńce, kwiaty, oglądali filmy w tej tematyce na spotkaniach, bądź odtwarzali je na YouTube, czytali książki, komentowali, dyskutowali, zapoznawali ludzi z tematem w szkole, pracy, w domu.

Cześć i chwała wszystkim, którzy się do tego przyczynili i przyczyniać będą. Upamiętnienie tych postaci daje bowiem pewne poczucie miary w odróżnianiu dobra i zła. Te postawy niezłomne są dobre same w sobie i mogą nas nauczyć wielu rzeczy, chociażby tego że należy pilnować dobra Ojczyzny, nie ulegać kompromisom, być zawsze gotowym by pokornie służyć, i Bogu i Polsce. Pamiętajmy o tym i chciejmy budować dalej tę wspólnotę wartości i pamięci ku chwale Bohaterów i chwale naszego kraju.

Dlatego prosimy, dołączcie do nas już teraz, by być częścią rozrastających się inicjatyw, które co roku gromadzą coraz większą rzeszę ludzi. Dla tych, którzy odeszli po to, by każdy z nas mógł być wolny. Jest dużo różnych wydarzeń z kulminacyjnym Marszem Pamięci "Zachowałam się jak trzeba". Tegoroczny marsz dedykujemy Danucie Siedzikównej „INCE”, która w 2016 roku zostanie patronką I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Śledźcie naszą stronę, zapraszamy do pomocy i licznego udziału w każdym z wydarzeń

Kalendarz projektów - http://1marca.pl/kalendarz-wydarzen