BOHATERKA WROCŁAWSKIEGO LICEUM

GHE Młot 8 stycznia zakończył spotkania edukacyjne z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 we Wrocławiu. Nasza misja polegała na przybliżenie uczniom postaci popularnej Inki w czasie kilku lekcji historii.

Rok szkolny 2015/2016 jest bardzo ważny dla I LO, ma na celu bowiem przygotować szkołę do nadania jej imienia Danuty Siedzikówny ps Inka. Sprawa zatwierdzenia tego wyboru miała bardzo burzliwy przebieg. Mimo że uczniowie sami w głosowaniu wskazali Inkę, jako najlepszą kandydatkę, pewne środowiska postanowiły wpłynąć na dyrekcję, by ta decyzję zmieniła. Koniec końców sprawa doczekała się szczęśliwego finału i szkoła została przy pierwotnym wyborze.

Dla nas najważniejsze jednak było uczestnictwo w przygotowaniu uczniów do uroczystości nadania imienia ich szkole. W I LO byliśmy kilka razy pomiędzy październikiem a styczniem. Nasze działania zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez dyrekcję liceum, która złożyła podziękowania za owocną współpracę dla Ilony Gosiewskiej, prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen i Aleksandry Bujalskiej, członkini GHE Młot, która z ramienia grupy odpowiadała za przebieg spotkań.

Dyrekcji i uczniom I Liceum Ogólnokształcącego gratulujemy raz jeszcze odważnego wyboru patrona i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszych działaniach.

 

Członkowie GHE Młot